KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7063558
nr 706 3558
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Etsning, Raoul Dufy, kvinna med snäcka, 20x14
Kondition: signerad i plåten
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 augusti 2011
kl 19:02:43
30/7 15:55:09
Raoul Dufy
Läs mer om Raoul Dufy